EPEKA Türkiye İngiltere'deydi!

EPEKA Türkiye gençleri “Equal in Diversity” başlıklı eğitim kursunda cinsiyet eşitliği üzerine yeni yeterlilikler kazanmak üzere 24 – 31 Mayıs 2013 tarihlerinde Loughborough, İngiltere’deydi.

İngiliz ortağımız Fearon Community Association Ltd eğitim kursunda Polonya, Litvanya, Letonya, Bulgaristan, Moldova ve Türkiye’den gelen toplam 22 katılımcıya ev sahipliğini yapmıştır.

Eğitim kursunda kadınların ve erkeklerin toplumdaki yeri, bulmacalı şehir turu, insan hakları ve ayrımcılık, kadın ve erkeklerin kişilikleri, kadınları güçlendirmek, toplumun 3. cinsiyete karşı bakış açısı, AB Gençlik Programları, uluslararası gece ve cinsiyet eşitliği konusunda proje geliştirme konuları işlenmiştir.

İngiltere’den Basia Ligas ve Irina Vasiljeva eğitmen olarak, Nadja Rein ise kolaylaştırıcı olarak yaygın eğitim metotlarıyla katılımcılarda uzun süreli etki yapacak bir öğrenme sağlamışlardır.

Eğitim kursunun sonunda tüm katılımcılara Youthpass serfikaları dağıtılmıştır.

Leave a Reply

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.