Focus On Ability – Yapabilmek Üzerine

1EPEKA Türkiye’nin eğitmen ve destek personeliyle ortak olduğu Ümitköy Engelli ve Yakınları  Yardımlaşma Derneği’nin “Focus On Ability – Yapabilmek Üzerine” adlı Gençlik Eylem 3.1 Eğitim Kursu 22 – 29 Ocak 2013 tarihlerinde Ankara’da, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Almanya, İtalya, Litvanya, Slovakya, Ukrayna, İspanya ve Rusya Federasyonu’ndan gelen 22 katılımcıyla gerçekleşmiştir. Eğitim kursunun amacı engellilerin toplumda daha sosyal olmasını sağlamak ve engellilerle çalışan gönüllülerin yeni yeterlilikler kazanmasını sağlamaktır. Engellilerle çalışan eğitmen ekibinin sunduğu araçlar katılımcılara bu eğitim kursunda sunulmuştur. Eğitimin son gününde yeni kazanılan bu yeterlilikler Ümitköy Engelli ve Yakınları Yardımlaşma Derneği’ndeki engellilere uygulanmıştır.

Eğitmenlerin bir araya getirdiği bu araçlardan oluşan bir broşür hazırlanmış olup, SALTO-YOUTH’un Toolbox for Training bölümünde yayınlanmaktadır.

Leave a Reply

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.