IPlan-et’in ilk akışı bugün Sousse’da başlıyor!

Görsel-İşitsel ve Kültür Yürütme Ajansı (EACEA) tarafından kabul edilen, Avrupa Dayanışma Programı, Yüksek Öncelikle Bölgelerde Gönüllülük Takımları projemiz “IPlan-et” ile bugün 10 gencimiz, bir aylığına Sousse, Tunus’a gitti. Tunuslu ortağımız the Association Solidarite Echange et Developpement – ASED’in ev sahipliği yaptığı proje, iki akıştan oluşup, her bir akışta 10 Türk ve 12 Tunuslu olmak üzere toplam 44 gönüllüden oluşmaktadır. Bir ay sürecek olan ilk akışta Türk ve Tunuslu gençler, cadde, sokak, plaj ve sualtı temizliği, çiçek ve ağaç dikimi, çocuklarla ve yetişkinlerle geri dönüşüm atölyeleri, forum tiyatrosu, wish board etkinliği, geri dönüşüm sergileri düzenlemesi, çevre üzerine kurmaca filmler yapımı, çevre konulu belgesel film gösterimleri, bisikletle kırsal alanlarda temizlikler, plaj voleybolu turnuvaları, kumdan kale yarışmaları, çevre üzerine bilgi yarışmaları ve kültür geceleri faaliyetlerini gerçekleştireceklerdir. Gönüllülerimiz, tüm faaliyetlerini yerel halkla birlikte gerçekleştirecek olup, halkın katılımını Sousse Belediyesi, Sousse Üniversitesi ve STKlar ve özel kuruluşlar: Colonie des Vacances Akouda, Club Nautique de Sousse, Majorettes de Sousse, Sos Villages D’enfants, Maison des Jeunes Kalaa Sghira, Association Feminine Sport Boules du Sahel, Organization National de Lenfance Tunisienne / Bureau Akouda sağlayacaktır.
Hem Türk, hem de Tunuslu gönüllülerimize ve projenin gerçekleşmesini sağlayacak ortağımız ASED’e ve tüm destekçilerimize görevlerinde başarılar diliyoruz.

Leave a Reply

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.