LİDERLİKLE İLGİLİ ULUSLARARASI EĞİTİM!

oeiras

Eğitim Programları ve Evrensel ve Kültürel Aktiviteler Derneği (EPEKA) 3 – 10 Kasım tarihlerinde Portekiz’de gerçekleşecek olan “LEADERSHIP+” adlı Avrupa Birliği eğitim projesinde yer alıyor. Eğitimde Portekiz, Estonya, Romanya, İspanya, Bulgaristan, Türkiye, Macaristan, Yunanistan, Litvanya, Polonya ve Slovenya’dan gelecek olan 34 katılımcı yer alacak. Bu uluslararası eğitim, Erasmus+ programı kapsamında olup, Avrupa Komisyonu tarafından finanse ediliyor.
“LEADERSHIP+” projesi, gençlerle çalışan liderlerin, gençlerin uluslararası ve yereldeki faaliyetlere aktif bir şekilde katılmalarını sağlayacak uygun modeller bulmalarına destek olacak.
Buradaki ana fikir, liderin öğretmen ya da mentor gibi değil de, laboratuvar yoluyla gençleri bir araya getiren ve onların motive olmalarını sağlayan bir kolaylaştırıcı rolünü üstlenmeleri için bir yöntem bulmaktır.
Eğitimin metodolojisi, yaygın eğitim ve onun bütünsel yaklaşımı temeline dayalıdır. Katılımcılar, beyin fırtınası, grup çalışmaları, simülasyon, drama, açık grup tartışmaları, değerlendirme de ise serbest zemin gibi yaygın eğitim metotlarıyla ve eğitmenlerin, katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik uygulayacakları diğer metotlarla, bu alandaki yeterliliklerini geliştireceklerdir.

Leave a Reply

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.