Message in a Bottle – Şişedeki Mesaj

1383363_10151944707449791_202394616_n[3]
EPEKA Türkiye’nin eğitmen ve yardımcı personeliyle ortak olduğu, Sinop Açıkdeniz Yelken Kulübü’nün AB Gençlik Programları Eğitim Kursu projesi “Message in a Bottle – Şişedeki Mesaj” 12 – 19 Ekim tarihlerinde Sinop’ta gerçekleşti. Projeye 7 ülkeden 30 katılımcı gelerek, yelken ve liderlik becerileri dersleri aldılar.
Türkiye, Slovenya, Litvanya, Azerbaycan, Gürcistan, Moldova ve Ukrayna’dan gelen katılımcılar temel yelken eğitimi derslerinin yanı sıra maket gemi yapımı, deniz küreği branşı, temel scuba eğitimi kurslarını da aldılar. Eğitimde ayrıca risk ve kriz yönetimi konuları da ele alındı.
Akşamları düzenlenen ülke geceleriyle de katılımcılar birbirlerinin kültürleri hakkında bilgi sahibi oldular. Tüm katılımcılara eğitimin sonunda AB’nin onayladığı youthpass sertifikaları dağıtıldı.
Yabancı katılımcılar eğitim kursundan çok faydalandıklarını söyleyerek, Sinop’u çok beğendiklerini ve Türkiye’ye tekrar gelmek istediklerini belirttiler.

Leave a Reply

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.