EPEKA, Portekiz’de!

Kuruluşumuz, Eğitim Programları ve Evrensel ve Kültürel Aktiviteler Derneği, 2 katılımcıyı – Oktay Kuru ve Saadet Alparslan – 8 ülkeden (Portekiz, Bulgaristan, Romanya, İspanya, Yunanistan, Macaristan ve Litvanya), 30 katılımcı ile birlikte (gençlik çalışanı ve engelliler) 21 – 29 Temmuz 2019 tarihlerinde Portekiz’de gerçekleşecek olan “Sports: All abroad” adlı eğitim kursuna gönderdi.
Bu eğitimin ana hedefi engelliler (fiziksel, duyusal ve ruhsal) için sporların desteklenmesini sağlamak ve farklı ortak ülkelerde engellilik yaklaşımının çeşitliliğini kutlamaktır. Ayrıca katılımcıların kişisel ve sosyal katılımlarını teşvik etmeyi, engelli gençlerin yaşam kalitelerini ve refahlarını artırmak için spor yapmaya teşvik etmek için öz güvenlerini ve motivasyonlarını arttırmayı amaçlamaktadır.
Katılımcılar, sporun herkes için spor imajını yayarak, entegrasyon aracı olarak sporu kullanarak, farklılıkları ve benzerlikleri ile ilgili gerçek bilgileri kolaylaştıracak olan bu hedef grupla doğrudan temas kurma fırsatına sahip olacaklardır.
Eğitimde, atölye çalışmaları, grup dinamikleri ve Boccia, Voleybol, Atletizm ve Goalball gibi spor aktiviteleri gerçekleştirilecektir.
Bu eğitime katılanlar, bu sporun Portekizli genç uygulayıcıları ile iletişim kurma fırsatına sahip olacaklardır.
Ayrıca kültür değişimi ve Portekiz kültürü hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı da olacaktır.
Eğitim sonunda, katılımcıların ülkelerinde engelli sporları için yeterince bilgi edinmeleri ve bu kapsamdaki girişimleri desteklemek için organizasyonlarını ve yerel otoriteleri duyarlılaştırma araçları vermeleri amaçlanmaktadır.
Bu uluslararası eğitim, Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen Erasmus + programının bir parçasıdır.

 

Leave a Reply

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.