EPEKA Türkiye İspanya'ya WOW projesiyle bayanları gönderdi

1

EPEKA Türkiye 24 – 30 Nisan 2014 tarihlerinde bir Avrupa hareketliliği daha gerçekleştirdi. Bir Grundtvig Öğrenme Ortaklığı projesi olan ve Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul görünen “Working On Women – WOW” projemizle,  EPEKA Türkiye Sinoplu ev hanımlarını Albacete, İspanya’ya gönderdi.

4  19  21

Bu projeyle, İspanya’dan Albacete Belediyesi, Fransa’dan Quimper Belediyesi, Yunanistan’dan Civil Plus Derneği ve EPEKA Türkiye, bayanların ekonomiye katkılarını destekleyen ortaklaşa faaliyetler düzenlemektedir. İspanya hareketliliğinde kadınların istihdamı üzerine konferanslar ve el becerileri atölyelerine ziyaretler gerçekleştirilmiştir. Albacete Belediyesi dezavantajlı durumdaki bayanlarına yönelik çalışmalarını sunmuşlar ve katılımcılarımızla yerel radyoda röportaj yapma imkanı sunmuşlardır. Ortak ülkelerin yiyeceklerinin ve müziklerinin olduğu da bir kültür gecesi de yapılmıştır.

L37  L36  L21

24 – 30 Haziran 2014 tarihlerinde ise EPEKA Türkiye, ortaklarını Sinop’ta ağırlayacaktır. Türkiye hareketliliğinde, EPEKA Türkiye kendi çalışmalarını ortaklarına tanıtacak ve kültürel faaliyetler gerçekleştirecektir.

Leave a Reply

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.