IPlan-et kabul edildi!

Tunuslu ortağımız the Association Solidarite Echange et Developpement – ASED ile birlikte başvurduğumuz, Avrupa Dayanışma Programı, Yüksek Öncelikli Bölgelerde Gönüllülük Takımları projemiz “IPlan-et”, Eğitim, Görsel-İşitsel ve Kültür Yürütme Ajansı (EACEA) tarafından kabul edildi. Bu proje kapsamında biz, Eğitim Programları ve Evrensel ve Kültürel Aktiviteler Derneği – EPEKA gönderen kuruluş rolünü üstleneceğiz. İki akış halinde 20 Türk gönüllüyü, 1 aylık periyodlarla, 24 Tunuslu gönüllü ile birlikte cadde, sokak, plaj ve sualtı temizliği yapmak, çiçek ve ağaç dikmek, çocuklara ve yetişkinlere geri dönüşüm atölyeleri düzenlemek, forum tiyatrosu yapmak, geri dönüşüm sergileri düzenlemek, çevre üzerine kurmaca filmler yapmak ve çevre konulu film gösterileri yapmak üzere Tunus’un Sousse şehrine göndereceğiz. Gönüllüler projedeki tek aktörler olmayacak, aynı zamanda bütün halk bu projeye iştirak edecek. Hareketliliklerin sonunda, Sinop’ta bir proje tanıtım faaliyeti gerçekleşecektir.
• Bu projeye katılmak isteyen 18 – 30 yaş arası TC vatandaşı olan gençlerin iremebruster@gmail.com adresine mail atarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

Leave a Reply

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.