"Message in a Bottle" Eğitim Aracı SALTO-YOUTH'da!

bottle3

Sinop Açıkdeniz Yelken Kulübü’nün “Message in a Bottle – Şişedeki Mesaj” adlı eğitim kursu için EPEKA Türkiye’nin başkanı İrem Ebru Kuru tarafından geliştirilen “Message in a Bottle” adlı eğitim aracı SALTO-YOUTH’da yayınlanmaktadır.

https://www.salto-youth.net/tools/toolbox/tool/message-in-a-bottle.1477/

“Message in a Bottle – Şişedeki Mesaj” Sinop Açıkdeniz Yelken Kulübü’nün Gençlik Programları eğitim kursudur. Bu proje 12 – 19 Ekim 2013 tarihinde, Azerbaycan, Gürcistan, Litvanya, Moldova, Slovenya, Ukrayna ve Türkiye’den toplam 35 katılımcıyla Sinop’ta gerçekleşmiştir.

Bu proje yaygın eğitim metotlarına göre uygulanmış olup, katılımcıların yaparak, yaşayarak, etkileşime girerek öğrenmeleri sağlanmıştır.

Eğitim kursu iki türlü konuda katılımcıların yeni bilgi ve beceri kazanmalarını hedeflemiştir. Birincisi, yelken sporu, tekne yapımı ve yüzdürülme mantığı kazandırılıp, katılımcıların bu alanla ilgili bilgi ve becerilerin sağlanmasıdır. Diğeri ise katılımcıların kişisel gelişimini sağlayan liderlik özelliklerini ve inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeye yönelik konulara değinilerek, geminin kaptanı olma metaforuyla bu konu ele alınmıştır.

Bütün bahsedilen bu konular, konferans, grup çalışması, beyin fırtınası, soru – cevap, simülasyon oyunları, durum çalışması, buz kırıcı oyunlar, isim oyunları, takım oyunları ve yelken sporu, deniz küreği, scuba dalış teorik eğitimi ve maket gemi yapımını, yaparak ve uygulayarak öğrenme şeklinde işlenmiştir.

Leave a Reply

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.