Göksu memlekete döndü

Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilen, Avrupa Dayanışma Programı projemiz “Değişim Zamanı” kapsamında Romanya’ya giden Göksu Deniz Sürmeli, 10 aylık gönüllü hizmetini tamamlayarak yurda döndü. Deniz, Romen ortağımız Asociatia Forumul Cetatenesc pentru Actiune Sociala si Educatie Civica’nın faaliyet alanlarında görev aldı ve Romence öğrendi.
İşte Göksu’nun Romanya izlenimleri:
“Romanya’ya 2020 Mart ayında ESC projesi ile gittim. Romanya’da 10 ay kaldım ve geçirdiğim bu süre öncelikle yabancı dilimi geliştirmeme çok büyük katkı sağladı. Resim ve dijital çizim ile ilgilendiğim için Romanya’da bu hobime zaman ayırabildim ve orada yine resim yapan Romenlerle ve diğer gönüllülerle tanışıp resimler yaptım. Yabancı kültürlerden insanlarla tanıştım ve onların kültürünü öğrendim ve onlara da kendi kültürümüzü ve ülkemizi tanıttık. Kaldığımız yurdun bahçesinde köpekleri besledik ve onlarla ilgilendik. Yaşadığımız şehir olan Dragaşani’de lisenin sınıflarına derslerle ilgili boyamalar ve çizimler yaptık. Öğrencilerin daha güzel, renkli ve ilgi çekici sınıflarda daha mutlu ders almalarını sağladık. Her hafta düzenli sportif etkinlikler, doğa yürüyüşleri yaptık. Ve mümkün olduğunca diğer gönüllülerle birlikte zamanımızı verimli ve dolu dolu geçirmeye çalıştım.”

 

Leave a Reply

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.